O Akademii

Toyota Mirai

Toyota Mirai zadebiutuje w Szwecji i Norwegii

Napędzana wodorem Toyota Mirai jest już dostępna w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz w 4 państwach Europy. Nowa era motoryzacji rozpoczęła się w grudniu 2014 roku wraz ze startem sprzedaży tego auta w Japonii. W 2016 roku samochód pojawi się na kolejnych 3 europejskich rynkach.

Toyota Mirai, pierwszy seryjnie produkowany samochód wodorowy Toyoty, zadebiutowała w Europie w 2015 roku. Auto napędzane ogniwami paliwowymi trafiło najpierw do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Danii, a na początku 2016 r. do Belgii. Sprzedaż w Szwecji i Norwegii rozpocznie się latem, a jeszcze przed końcem tego roku model pojawi się w salonach w Holandii. Rosnące inwestycje w infrastrukturę tankowania wodoru i coraz większa świadomość ekologiczna otwierają drogę przed tym przyjaznym dla środowiska samochodem nieemitującym spalin.

Rozbudowa infrastruktury
Rozpoczęcie sprzedaży Mirai w Norwegii nastąpi wkrótce po deklaracji dwóch działających na tym rynku dostawców wodoru (HYOP i Uno-x), że istniejąca sieć pięciu punktów tankowania wodoru na wschodzie kraju zostanie do 2020 roku uzupełniona o kolejnych 20 stacji w różnych miejscach Norwegii. Stacje wodorowe będą jednym z priorytetów Narodowego Planu Transportu na lata 2018-2029. Nabywcy Toyoty Mirai będą mogli korzystać z takich samych przywilejów, jakie przyznano posiadaczom aut elektrycznych – ulg podatkowych, możliwości korzystania z buspasów i darmowego przejazdu drogami płatnymi.

„To dla nas przełomowy moment. Wierzymy, że to początek czegoś wielkiego. Jesteśmy przekonani, że technologia wodorowa odegra kluczową rolę w zmniejszaniu emisji spalin powodowanej przez transport drogowy, pomagając tym samym osiągnąć cele związane z ochroną klimatu w Norwegii” – powiedział dyrektor PR Toyota Norway, Espen Olsen.

Przed rynkową premierą Toyota Mirai została gruntownie przetestowana na drogach Norwegii, przechodząc wszystkie próby bez najmniejszych problemów. W szczególności samochód znakomicie poradził sobie z tutejszymi mrozami.

„Kabina nagrzewa się bardzo szybko dzięki ciepłu wytwarzanemu podczas pracy ogniw paliwowych, bez żadnego wpływu na zasięg samochodu” – dodał Olsen.

100% zielonej energii
Podobnie jak Norwegia, również Szwecja dysponuje już kilkoma stacjami tankowania wodoru w miastach takich jak Sztokholm, Göteborg i Malmö, a jeszcze w tym roku mają zostać uruchomione kolejne (w Mariestad oraz druga w Sztokholmie). W Szwecji wodór wytwarzany jest w 100% z użyciem energii odnawialnej, podobnie jak w Danii. Dyrektor PR Toyota Sweden, Bengt Dalström, powiedział: „Wprowadzenie Toyoty Mirai na szwedzki rynek przyczyni się do przyspieszenia rozwoju infrastruktury wodorowej w naszym kraju”.

Redukcja emisji CO2
Toyota szacuje, że roczna światowa sprzedaż Mirai zwiększy się z 3000 egzemplarzy w roku 2017 do 30000 w roku 2020. Ponieważ samochód nie emituje podczas jazdy żadnych substancji oprócz pary wodnej, Toyota Mirai ma znacząco przyczynić się do zrealizowania deklaracji Toyota Environmental Challenge 2050, która przewiduje między innymi zmniejszenie do tego roku łącznej emisji CO2 związanej z działalnością Toyoty o 90% w porównaniu do poziomu z roku 2010.

Toyota Mirai – wygodna i funkcjonalna
Mirai to pierwszy w świecie seryjny sedan zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi. Jego konstruktorzy wykorzystali wyniki badań nad technologią ogniw paliwowych rozwijaną przez Toyotę od ponad dwóch dekad oraz wiodące w świecie doświadczenia firmy w zakresie napędu hybrydowego. Wytwarzając prąd w zachodzącej w ogniwach paliwowych reakcji wodoru z tlenem, Mirai nie emituje do atmosfery żadnych substancji oprócz wody. Zasięg auta wynosi od 550 do ponad 750 km i jest porównywalny z zasięgiem samochodów z silnikami benzynowymi, a czas tankowania to około trzech minut.

 
Zdjęcia
Mirai NordicMirai NordicMirai NordicMirai NordicMirai Nordic

Pozostałe artykuły

Premiera Toyoty C-HR w Japonii

Toyota rozpoczęła sprzedaż nowego crossovera C-HR w Japonii. Samochód jest dostępny z napędem hybrydowym lub turbodoładowanym silnikiem 1.2 napędzającym obie osie. Premiera modelu na europejskim rynku odbędzie się już w styczniu przyszłego roku.

Toyota Prius najbezpieczniejszym samochodem w klasie według Euro NCAP

Toyota Prius została wybrana przez Euro NCAP najbezpieczniejszym samochodem w klasie dużych aut rodzinnych testowanych w 2016 roku. Model zdobył najwyższą ocenę w klasie samochodów rodzinnych za ochronę pieszych (77%) oraz za systemy bezpieczeństwa czynnego (85%). W testach ochrony kierowcy i dorosłych pasażerów (92%) oraz dzieci (82%) hybrydowa Toyota znalazła się w ścisłej czołówce przebadanych modeli.

Toyota przekazała flotę samochodów hybrydowych Międzynarodowemu Komitetowi Olimp

Toyota Motor Europe i Toyota Switzerland dostarczyły flotę samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa administracji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jest to jeden z elementów globalnego partnerstwa Toyoty z MKOl-em. Przekazanie oraz towarzysząca mu uroczystość miały miejsce w Lozannie w Szwajcarii. Uczestniczył w nich Thomas Bach, prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, oraz Philipp Rhomberg, CEO Toyota Switzerland.

Rok Modelowy 2017 – aktualizacja europejskich modeli Toyoty

Toyota Motor Europe wprowadza nową koncepcję Roku Modelowego dla modeli produkowanych w Europie. Zgodnie z nią producent będzie co roku aktualizował palety lakierów oraz elementy stylizacyjne. W 2017 roku modele Yaris, Auris, Verso i Avensis będą dostępne w nowym kolorze Tokyo Red, z nowymi tapicerkami oraz nowym wzorem felg aluminiowych.

Toyota uruchomiła pierwszy program car-sharingowy w Europie oferujący wyłącznie

YUKO to pierwszy system car-sharingowy w Europie, w którym dostępne są wyłącznie samochody z napędem hybrydowym

Rozwój technologii TNGA: Toyota ogłasza wprowadzenie nowych silników

Toyota wprowadzi na rynek nowe silniki, przekładnie i udoskonalone napędy hybrydowe, opracowane w technologii Toyota New Global Architecture, które zapewnią większą moc, wyraźnie lepsze osiągi i dynamikę jednostek napędowych, przy dalszym ograniczaniu zużycia paliwa. Nowe technologie zostaną wprowadzone zarówno w konwencjonalnych jednostkach spalinowych, jak i napędach hybrydowych.

Ciężarówka Toyoty napędzana ogniwami paliwowymi

Po sukcesie wodorowego sedana Mirai Toyota zamierza rozpocząć prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Będzie to drugi po debiutującym w przyszłym roku autobusie FC Bus użytkowy pojazd Toyoty wykorzystujący ten innowacyjny napęd.

Oferta rocznika 2016 w Toyocie

14 listopada Toyota rozpoczyna promocję rocznika 2016. Z tej okazji w dniach 18-20 listopada w salonach marki odbędą się Dni Otwarte. Atrakcyjne rabaty sięgają 28 000 zł.

Toyota rozpoczyna produkcję Toyoty C-HR w Europie

Toyota Motor Manufacturing Turkey rozpoczyna produkcję Toyoty C-HR

Toyota ponownie zwycięzcą w rankingu niezawodności Consumer Reports

Consumer Reports, renomowana amerykańska organizacja konsumencka, opublikowała raport „Car Reliability Survey”. Lexus i Toyota zajęły ponownie 1. i 2. miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych marek.

Toyota rozpoczyna sprzedaż autobusów na wodorowe ogniwa paliwowe

Na początku 2017 roku Toyota rozpocznie sprzedaż autobusów Toyota FC Bus napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. Producent planuje wprowadzić do użytku ponad 100 takich pojazdów przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio w 2020 roku.

Nowoczesne przekładnie do napędów hybrydowych oraz nowe silniki benzynowe Toyoty

Produkcja nowoczesnych przekładni do napędów hybrydowych ruszy w Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu pod koniec 2018 roku; Nowe silniki benzynowe poszerzą asortyment produkowany w Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach w 2017 i 2019 roku; Nakłady inwestycyjne obu projektów wyniosą około 650 milionów złotych.

Toyota zwiększyła sprzedaż hybryd o ponad 100%

Polacy coraz bardziej doceniają samochody hybrydowe, widząc w nich realną alternatywę dla drogich w eksploatacji konwencjonalnych aut. Toyota co roku odnotowuje kolejne rekordy sprzedaży samochodów spalinowo-elektrycznych. W 2016 roku Toyota spodziewa się kolejnych sukcesów – wskazują na to wyniki z 3 kwartałów tego roku.

Toyota już po raz 13 najcenniejszą marką motoryzacyjną wg Interbrand

Ranking Best Global Brands 2016 firmy Interbrand już po raz 13. potwierdził, że Toyota jest najcenniejszą marką motoryzacyjną. Wartość marki wzrosła o 9% w porównaniu do 2015 roku i wynosi 53,6 mld dolarów. W zestawieniu najcenniejszych marek wszystkich branż Toyota zajęła 5. miejsce, awansując o jedną pozycję.

Toyota rozszerza program testów konsumenckich pojazdów i-Road w Tokio

Toyota Motor Corporation uruchamia w Tokio drugi etap programu Open Road Project, w którym testuje potencjał elektrycznego minisamochodu i-Road pod względem praktycznych zastosowań oraz możliwości komercjalizacji. Program rozpocznie się 17 września i potrwa do końca marca 2017 roku. Pierwszy etap trwał rok i zakończył się w lipcu tego roku.

Toyota C-HR przeciera szlaki sprzedaży samochodów przez Internet. Sukces przedsp

Toyota C-HR jest pierwszym modelem marki w Polsce, który można zamawiać przez Internet. 1 września rozpoczęła się przedsprzedaż modelu, zarówno tradycyjnie na stacjach dilerskich, jak i w nowatorski sposób on-line. W ciągu pierwszych dwóch tygodni z tej formy sprzedaży skorzystało aż 85 klientów. Osoby zamawiające model przez Internet odbiorą swoje samochody jako pierwsi klienci w Polsce.

Grzegorz Krychowiak w Paryżu - miejska jazda za kierownicą hybrydowej RAV4

Grzegorz Krychowiak, po udanym występie na Euro 2016, podpisał kontrakt z klubem Paris Saint-Germain i przeprowadził się do Paryża. Po ulicach francuskiej stolicy porusza się niezawodną hybrydową RAV4. Pionier segmentu SUV znakomicie spisuje się w jednej z największych aglomeracji Europy.

Premiery Toyoty podczas Salonu Samochodowego w Paryżu 2016

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu Toyota tradycyjnie stawia na użytkowe technologie. Po raz pierwszy publiczność zapozna się z przełomowym hybrydowym crossoverem C-HR w ostatecznej wersji produkcyjnej, z najwyższej jakości wnętrzem. Europejski debiut będzie miał także nowy Prius Plug-in Hybrid. Miłośnicy samochodów przyszłości na pewno nie przejdą obojętnie obok wodorowej Toyoty FCV PLUS Concept.

Znakomite wyniki Toyoty Prius w testach bezemisyjnej jazdy

Naukowcy z Uniwersytetu Rzymskiego przeprowadzili badania wydajności napędu hybrydowego nowego Priusa

TOYOTA PROACE VAN 2016 – szeroka oferta samochodów użytkowych od 73 000 zł netto

W odpowiedzi na szybko rosnące zapotrzebowanie na samochody dostawcze Toyota wprowadza na rynek nowy model PROACE Van. Premierowy model oferuje szeroki wybór rozwiązań dla przedsiębiorców, w tym unikalną wersję PROACE Van Compact o długości tylko 4,6 m, która tworzy nowy podsegment w klasie samochodów użytkowych. Ceny rozpoczynają się od 73 000 netto (89 790 zł brutto).

Toyota C-HR - rusza przedsprzedaż nowego crossovera

Toyota C-HR - pierwszy samochód w historii marki, który w Polsce można zamówić przez internet

Toyota Pewne Auto: 19-procentowy wzrost sprzedaży samochodów używanych

Toyota Motor Poland, po 127-procentowym wzroście sprzedaży hybryd w Polsce, odnotowała kolejny rekord, tym razem w kategorii sprzedaży aut używanych. Liczba pojazdów z rynku wtórnego, oferowanych w salonach dealerów marki w ramach cieszącego się dużym zaufaniem klientów programu Toyota Pewne Auto, wzrosła w tym roku o 19 proc.

Toyota inwestuje w badania na Uniwersytecie Michigan

Toyota Research Institute (TRI) przekaże w ciągu 4 lat 22 miliony dolarów Uniwersytetowi Michigan (U-M) na badania nad autonomicznymi pojazdami. Rozpoczęcie współpracy ogłosił dr Gill Pratt, CEO TRI, na spotkaniu z pracownikami naukowymi U-M.

Toyota Auris liderem sprzedaży hybryd w Polsce

W ciągu siedmiu miesięcy 2016 r. całkowita liczba samochodów hybrydowych, sprzedanych przez Toyota Motor Poland wyniosła 4176 egzemplarzy, co oznacza wzrost o 127% w stosunku do ubiegłego, także rekordowego roku. W analogicznym okresie - od stycznia do lipca 2015 roku, były to 1842 egzemplarze.

Toyota obchodzi 50-lecie Corolli

Który samochód był pierwszym kompaktem wyposażonym w teleskopowe kolumny McPhersona? Jakie auto zostało specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby w środku zmieściła się deska surfingowa? Jaki to model, którego kolejny egzemplarz sprzedaje się co 40 sekund? Dla wszystkich fanów motoryzacji, którzy lubią sobie zadawać podobne pytania, Toyota opublikowała specjalną stronę, której bohaterem jest obchodząca swój jubileusz Corolla.

Toyota Prius doskonałym autem dla firm – długodystansowy test potwierdził jego w

Komfortowy, wygodny w prowadzeniu i superoszczędny – tak Toyotę Prius ocenili uczestnicy długodystansowego testu flotowego. Nowa flagowa hybryda Toyoty spełnia najwyższe wymagania stawiane samochodom flotowym.

Podwójne zwycięstwo Toyoty w rankingu satysfakcji niemieckich klientów J.D. Powe

Niemiecka sieć salonów i serwisów Toyoty jest najlepsza na rynku pod względem obsługi klienta. Potwierdza to tegoroczna edycja rankingu Customer Service Index opracowanego przez instytut J.D. Power. Jednocześnie Toyota Auris została najwyżej oceniona w swoim segmencie w rankingu niezawodności Vehicle Dependability Study.

Rekordowe wzrosty sprzedaży hybryd w Europie i w Polsce

W pierwszym półroczu 2016 r. całkowita liczba samochodów sprzedanych przez Toyota Motor Europe wyniosła 476 tysięcy, o 5,6% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Udział koncernu w europejskim rynku wyniósł 4,6%.

25 lat sukcesów Toyoty w Polsce

Co łączy Toyota Motor Poland i świeżo upieczonego absolwenta politechniki? Mają 25 lat i przed sobą obiecującą przyszłość

Toyota wyprodukowała 3 miliony Yarisów

3-milionowa Toyota Yaris została kupiona przez francuskiego klienta. Czarno-biały samochód w wersji Selection kryje pod maską 100-konny napęd hybrydowy. Na standardowe wyposażenie samochodu składają się m.in. automatyczna przekładnia e-CVT i automatyczna klimatyzacja.

Toyota Mirai trafia do klientów w Holandii

Dążąc do wyeliminowania szkodliwych emisji przez użytkowane pojazdy, niezależny holenderski operator sieci elektroenergetycznych i gazowych Stedin wzbogacił firmową flotę o dwie Toyoty Mirai, które będą dostępne dla wszystkich pracowników. Holandia jest szóstym krajem Europy, w którym rozpoczęto sprzedaż wodorowego auta Toyoty.

Toyota zdobyła 3 nagrody w konkursie Fleet Derby 2016

Toyota uzyskała tytuł najlepszej motoryzacyjnej marki flotowej w plebiscycie Fleet Derby 2016. Za najlepszy produkt w kategorii Eco eksperci uznali technologię hybrydową Toyoty, najnowocześniejszą na rynku. Nowy Prius został wyróżniony jako najlepszy ekologiczny samochód dla managera. To pokazuje przewagę konkurencyjną Toyoty, którą marka zawdzięcza swoim zaawansowanym napędom hybrydowym.

Rozpoczęła się sprzedaż wodorowej Toyoty Mirai w Norwegii

Toyota przekazała wodorowego sedana Mirai pierwszemu klientowi w Norwegii. Auto odebrał przedstawiciel firmy Uno-X Hydrogen, która do 2020 roku wybuduje 20 stacji tankowania wodoru w tym kraju. Norwegia jest piątym europejskim państwem, w którym zadebiutowała Toyota napędzana ogniwami paliwowymi.

Nowa Toyota Corolla – nowoczesna i stylowa

W lipcu tego roku w salonach zadebiutuje odświeżona wersja modelu. Projektanci położyli duży nacisk na design, jakość wykończenia i bezpieczeństwo. Ceny rozpoczynają się od 67 400 zł. Samochód będzie można zamawiać już w tym miesiącu.

Nowa Toyota Hilux – legenda trwa

Toyota Hilux jest jednym z dominujących graczy na globalnym rynku pick-upów od niemal 50 lat. Łączna sprzedaż na świecie przekracza 18 milionów sztuk. Jednocześnie jest to najlepiej sprzedający się pick-up w Europie. Teraz debiutuje nowa generacja tego auta o lepszych możliwościach terenowych, większej ładowności oraz nowym, wysokim komforcie, połączonym z bogatym wyposażeniem.

Grzegorz Krychowiak wybrał hybrydową RAV4

Grzegorz Krychowiak, jeden z najlepszych piłkarzy w Europie, czołowy zawodnik reprezentacji Polski, wybrał niezawodną technologię hybrydową. Wkrótce zasiądzie za kierownicą Toyoty RAV4 Hybrid.

Toyota wprowadzi do oferty unikalne zabezpieczenie przed kradzieżą DNA Program

W ofercie Toyoty pojawi się nowy typ systemu antykradzieżowego DNA Program, który pozwoli policji błyskawicznie zidentyfikować pochodzenie kontrolowanego samochodu lub używanych części.

Nowa flota hybrydowych Aurisów w wypożyczalniach Anca Cars

Toyota dostarczyła 30 Aurisów Hybrid Touring Sports ogólnopolskiej sieci wypożyczalni Anca Cars. Samochody są finansowane przez Toyota Bank. Auta dostarczyły salony Anwa Kraków, Toyota Romanowscy Kielce, Toyota Łódź – Brzezińska i Toyota Wiśniewski z Warszawy.

Toyota rozpoczęła sprzedaż wodorowego sedana Mirai w Belgii

Belgia dołączyła do trzech europejskich krajów, w których sprzedawana jest Toyota Mirai. Toyota dostarczyła pierwszemu klientowi, firmie Hydrogenics, samochód napędzany ogniwami paliwowymi.

Toyota ponownie liderem zestawienia najcenniejszych marek motoryzacyjnych

Toyota ponownie zwiększyła swoją przewagę nad pozostałymi markami motoryzacyjnymi w rankingu najbardziej wartościowych globalnych marek wg Forbesa. Od wielu lat japońska firma jest najcenniejszą marką motoryzacyjną i stale umacnia swoją pozycję. Według analiz Forbesa wartość marki Toyoty wzrosła w ciągu roku o 11% do 42,1 mld dolarów.

Toyota sprzedała na świecie już ponad 9 milionów samochodów hybrydowych

W ciągu 19 lat od premiery pierwszego seryjnego samochodu hybrydowego, modelu Prius, Toyota sprzedała już ponad 9 milionów hybryd. Ostatni milion sprzedaży firma osiągnęła w ciągu zaledwie 9 miesięcy.

Toyota AYGO w nowej wersji specjalnej X-cite

Toyota AYGO w wersji X-cite – nowy kolor nadwozia Lemon Yellow kontrastujący z czarnym dachem; System multimedialny X-touch z kamerą cofania w standardzie; Cztery kompozycje kolorystyczne Toyota Selection; Sprzedaż od czerwca 2016 roku.

Toyota uruchomiła program testów flotowych nowego Priusa

Toyota Motor Poland przy współpracy z Toyota Motor Europe rozpoczęła program testów Priusa 4. generacji we współpracy z wybranymi klientami flotowymi. W cyklu badań trwającym 6 tygodni biorą udział firmy reprezentujące trzy ważne segmenty rynku flotowego – korporacje taksówkowe (Wawa Taxi), operatorów flot (Carefleet) oraz sieci wypożyczalni (Panek). Partnerem programu jest firma telematyczna Finder.

Toyota Mirai gościem programu popularnonaukowego „Sonda 2”

Po raz pierwszy w historii programu „Sonda 2” odsłonięte zostaną tajniki działania wodorowego samochodu seryjnego Toyoty – modelu Mirai. Odcinek poświęcony wodorowej Toyocie zostanie wyemitowany dzisiaj o godzinie 22:20 na kanale TVP2.

Toyota Economy Race – nowy Prius uzyskał wynik zużycia paliwa tylko 2,807 l/100

Zakończył się dwudniowy rajd Toyota Economy Race 2016, w którym dziennikarze motoryzacyjni konkurowali ze sobą pod względem jak najniższego zużycia paliwa za kierownicą nowej Toyoty Prius. Najlepszy wynik uzyskany w czasie imprezy wyniósł tylko 2,970 l/100 km w jeździe miejskiej i 2,687 l/100 km poza miastem.

Toyota wyprodukowała 10 milionów samochodów w Europie

Toyota rozpoczęła produkcję samochodów w Europie 24 lata temu. Pierwszym modelem, który opuścił linię produkcyjną w fabryce w Derbyshire, była znana z wyjątkowej niezawodności Carina E. 14 kwietnia 2016 roku z fabryki w Portugalii wyjechał 10-milionowy samochód japońskiej marki.

Wodorowa Toyota Mirai i najnowsza generacja Priusa na 20. Pikniku Naukowym

W najbliższą sobotę na warszawskim Stadionie Narodowym odbędzie się jubileuszowy 20. Piknik Naukowy. Toyota zaprasza na swoje stoisko wszystkich fanów motoryzacji. W tym roku japoński producent zaprezentuje dwa przełomowe osiągnięcia w dziedzinie seryjnie produkowanych napędów najnowszej generacji – Toyotę Mirai zasilaną wodorowymi ogniwami paliwowymi oraz Toyotę Prius IV. generacji, najoszczędniejszy samochód hybrydowy na świecie.

Toyota uzyskała trzy nagrody w konkursie Fleet Awards 2016

Toyota Prius, Toyota AYGO oraz pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense otrzymały główne nagrody w tegorocznym prestiżowym konkursie Fleet Awards Polska.

Toyota liderem pierwszego polskiego rankingu niezawodności „Wybór Kierowców 2016

Toyota zajęła pierwsze miejsce w pierwszym w Polsce niezależnym rankingu niezawodności. Japońska marka okazała się najlepsza także w zestawieniu autoryzowanych sieci serwisowych. Oba rankingi powstały w ramach szeroko zakrojonego badania preferencji polskich użytkowników aut – „Wybór Kierowców 2016”.

Toyota Marką Godną Zaufania według miesięcznika My Company Polska

Toyota zwyciężyła w tegorocznym badaniu Marka Godna Zaufania 2016 miesięcznika „My Company Polska” w kategorii Samochód osobowy dla firm. Badanie zostało przeprowadzone przez ośrodek badawczy Millward Brown.

Nowa Toyota Prius uzyskała 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP

Nowa Toyota Prius uzyskała maksymalne 5 gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Wynik ten potwierdza bardzo dobrą reputację Priusa jako jednego z najbezpieczniejszych modeli w swojej klasie. Druga i trzecia generacja Priusa także zdobyły 5 gwiazdek Euro NCAP.

Pierwsze Toyoty Mirai zostały zarejestrowane w Polsce

Pierwsze wodorowe Toyoty zostały w kwietniu zarejestrowane w Polsce. Auta otrzymały czasowe tablice homologacyjne. Napędzane ogniwami paliwowymi Toyoty były testowane pod kątem procedury tankowania wodoru oraz użyteczności tego typu aut podczas codziennego użytkowania na polskich drogach.

TOYOTA PROACE VAN 2016 – przełomowa premiera w segmencie aut użytkowych

Nowa Toyota PROACE VAN wprowadza na rynek szeroki wybór rozwiązań dla przedsiębiorców. Model zadebiutuje podczas Targów Samochodów Użytkowych w Birmingham 26-28 kwietnia tego roku. Rynek samochodów dostawczych do 3,5 T rośnie w Polsce bardzo dynamicznie. W roku 2015 sprzedaż nowych samochodów wyniosła ponad 53 285 aut, co oznacza wzrost o ponad 22%.

Sukces hybryd Toyoty w Europie – rekordowe wyniki sprzedaży w 1. kwartale 2016 r

W pierwszym kwartale br. salony opuściło 71 749 samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa (wzrost o 38%). Auta z napędem hybrydowym stanowiły 30% wszystkich sprzedanych egzemplarzy, o 6 punktów procentowych więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Toyota numerem 1 w pierwszym kwartale 2016

W pierwszym kwartale 2016 roku Toyota okazała się najczęściej wybieraną marką przez klientów indywidualnych. Tak wynika z zestawienia liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce, opracowanego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Toyota Mirai otrzymała tytuł World Green Car of The Year 2016

Toyota Mirai otrzymała tytuł World Green Car of The Year 2016

Toyota otwiera nowy ośrodek do badań nad autonomicznymi samochodami

Toyota otwiera nowy ośrodek do badań nad autonomicznymi samochodami

Premiera Toyoty Prius i RAV4 Hybrid. Dni Otwarte 9-10 kwietnia

Premiera Toyoty Prius i RAV4 Hybrid. Dni Otwarte 9-10 kwietnia

Toyota Mirai

Toyota Mirai zadebiutuje w Szwecji i Norwegii

Nowa Toyota RAV4 Hybrid w salonach Toyoty 9-10 kwietnia

Nowa Toyota RAV4 Hybrid w salonach Toyoty 9-10 kwietnia

Toyota Land Cruiser V8

Toyota Land Cruiser V8 w specjalnej limitowanej serii